SKYFALL

Yapımcılığını Michael G. Wilsonın yaptığı, Daniel Craig'in başrolde olduğu, ve bir james bond serisi olan Skyfall filminin Türkiye'deki çekimleri İstanbul Eminönün'de gerçekleşmiştir. Anka Film'den Ali Akdeniz Legacy Ottoman Hotel'de bir basın toplantısı düzenleyerek merak edilen sorulara açıklık getirdiler.

TAKEN2

Yönetmenliğini Olivier Megaton'un yaptığı, baş rollerinde Liam Nesson'un oynadığı filmin bazı sahneleri'de otelimizde çekilmiştir.

SEN KİMSİN

Yönetmenliğini Ozan Açıktanın yaptığı, baş rollerinde Tolga çeviğin oynadığı filmin bazı sahneleri'de otelimizde çekilmiştir.

AKDENİZ DÜZENLEYİCİ OTORİTELER AYININ 12. GENEL KURULU

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu 85. yılını kutlayan Rus Silahlı Kuvvetleri'nin resmi ordu korosu Aleksandrov Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, bu hafta sonu İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda konser verdi. 70'den fazla ülkede sahne alan koro ve Rusya’nın en ünlü sanatçılarından biri olan Iosif Kobzon, gösterileri boyunca Legacy Ottoman Hotel'de kaldı.Konserde, etkileyici kılıç şovlarının yanısıra Vadim Ananyev, Grigoriy Osipov, Vladislav Golikov, Yulia Panova, Olga Gibson gibi ünlü koro şarkıcıları Türkçe şarkılar söyledi.

ALTIN PORTAKAL BASIN LANSMANI

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür ve Sanat Vakfı ( AKSAV) tarafından düzenlenen 46.Altın Portakal Film festivali AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Akaydın, AKSAV Genel Sanat Yönetmeni Vecdi Sayar, üyeler ve onur ödülüne layık görülen sanatçılar juri üyeleri ve sinema emekçilerinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

KELEBEK FİLMİ BASIN TOPLANTISI

Yönetmenliğini Cihan Taşkın´ın yaptığı altmış ( 60 ) kişilik ekibin yer aldığı ve bir çok basın mensubunun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

IHLAMURLAR ALTINDA 39.BÖLÜM DİZİ ÇEKİMİ

Başrollerini ;Bülent İnal, Tuba Büyüküstün, Özge Borak, Sinan Tuzcu, Billur Kalkavan ve çekimlerde değişik rollerde görev alan tiyatro, sinema sanatçıları

D8 ZİRVESİ

Sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Sayın Recai Kutan önderliğinde bir çok devlet mensubunun ve basının katılmış olduğu zirve toplantısı.

UYGUR PEN KONGRESİ

Ural Altay Pen Yazarlar Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, edebiyatçı, yazar ve yönetmenlerin katılımıyla Türkiye de yapılan ilk kongresi Mr. Eugene Schoulgyn (İnternational Secretari ) başkanlığında gerçekleşmiştir.

ALEKSANDROV RUS KIZILORDU KOROSU VE DANS TOPLULUĞU

Devlet Bakanı Bülent Arınç´ın katılımıyla Legacy Ottoman Hotel´de başladı.