MENU

Legacy Ottoman Hotel

HİKAYEMİZ

REZERVASYON YAPIN
REZERVASYON
Legacy Ottoman Hotel Logo

Legacy Ottoman Hotel


Gerçek Tarihi Türk Mimarisi ve Eşsiz Manzaranın Buluştuğu Nokta

Eski zamanların mutlak sonsuzluğu, yaşanmış olanın geleceğe kalabildiği ölçüde anlam kazanır. Şehirlerin hafızası, sonsuzluğu yaratan parçalar arasındadır. Tarihe tanıklık eden ve tarihin kendisini meydana getiren yapılar, insana dair olan her şeyin gelip geçtiği yerlerde karşımıza çıkar; varlığını hatırlatır, yarınlara kalır.

Osmanlı Vakıflar Bakanlığı İnşaat ve Restorasyon Bölümü Müdürü Mimar Kemalettin Bey tarafından tasarlanan Dördüncü Vakıf Han, bugünkü adıyla Legacy Ottoman Hotel de aynı köklü tarihin önemli parçaları arasında yer almakta, İstanbul şehrinin geçmişine ev sahipliği yapmaktadır.

Yaşadığı tanıklığın olanca ihtişamıyla varlığını sürdüren Legacy Ottoman Hotel, Osmanlı’nın son mimari eserleri arasında gösterilmektedir. 1911 yılında bölgedeki ofis binası ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanan yapı, 1920 – 1923 yılları arasında “Caserne Viktor” adıyla Fransız Müttefik Kuvvetleri tarafından kışla olarak kullanılmıştır. Şehrin en önemli tarihi eserlerine komşu olan Legacy Ottoman Hotel, bölgenin tek beş yıldızlı oteli olmasının yanında, tarihten gelen derin anlamını günümüz modern dünyasıyla iç içe bir ihtişamla sürdürmektedir.

Tarihin içinden gelen bu görkemli yapının en önemli özelliklerinden biri de iki yanında yükselen kubbelerin Mescid-i Aksa’nın kubbesi ile aynı tasarıma sahip olmasıdır. 1919 yılında Mescid-i Aksa’nın onarım çalışmalarını yürütmesi amacıyla Kudüs’e çağırılan mimarımız Kemalattin Bey’in, söz konusu benzerliği bu gidiş gelişler sırasında ortaya koyduğu düşünülmektedir.

Karşısında uzanan seyrine doyulmaz masmavi Boğaz, bir yanında başka bir noktadan tek başına görülmesi mümkün olmayan Ayasofya, Beyazıt Kulesi, Yeni Camii ve Orient Express’in doğu kapısı olan Sirkeci Garı, diğer yanında şehri seyreden Galata Kulesi ve İstanbul semalarından hiçbir zaman eksik olmayan martı vapur düdüklerine eşlik eden martı nidaları, Legacy Ottoman Hotel’in misafirlerini bekleyen sürprizlerden sadece bazılarıdır. Tarihi İstanbul’un zamana dayanan sihirli havasının ortasında, binlerce yıllık tarihe tanıklık ederken kendinizi adeta tüm bunları deneyimleyip romanına konu etmiş Agatha Christie’nin bir kahramanı gibi hissetmeniz işten bile değil…

Yaşamı güzelleştiren her ayrıntıyı şehrin merkezinde kucaklayan Legacy Ottoman Hotel, geçmişle gelecek arasında sürecek tüm yolculuğunuza muhteşem konukseverliği ile eşlik etmekten mutluluk duyacaktır.


Hobyar Mah. Hamidiye Cad. No:16

Sirkeci / Istanbul / Turkey

☎: 0212 527 67 67

[email protected]

LOKASYON

İstanbul’un en merkezi bölgesinde yer alan Legacy Ottoman Hotel, şehrin birbirinden önemli tarihi mekânlarına oldukça yakın bir mesafededir. Mısır Çarşısı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı ve Ayasofya, rahatlıkla ulaşabileceğiniz başlıca mekânlar arasında yer alır. Ayrıca Galata Köprüsü’nü keyifli bir yürüyüşle geçtikten sonra tarihi tünel hattını kullanarak İstiklâl Caddesi ve Taksim’e ulaşabilmeniz mümkündür. Türk ve dünya mutfağına dair lezzetleri tadabileceğiniz pek çok mekânı şehrin çeşitli noktalarında keşfedebilir ve deneyimleyebilirsiniz.

Mısır Çarşısı 200 metre, Kapalıçarşı 750 metre, Galata Köprüsü 250 metre, Galata Kulesi 2 km, Dolmabahçe Sarayı 4 km, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Sultan Ahmet Meydanı 1 km uzaklıktadır. Ayrıca Atatürk Havalimanı 20, Sabiha Gökçen Havalimanı 45, IGA İstanbul Havalimanı 40 km mesafededir.

Legacy Ottoman Hotel, tarihi İstanbul’un geçmişiyle günümüz dünyasının modern imkânlarını iç içe sunan yapısıyla şehrin kültür, eğlence ve yeme-içme imkânlarına rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir noktada yer almaktadır.

REZERVASYON YAPIN